Kategorie

Wędki  

Wytrzymałe karpiówki

Wędki karpiowe to sprzęt, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Wymaga tego wielkość i charakterystyka karpia, którego największe okazy dorastają do ponad 50 kg. Popularne karpiówki są wykonywane z włókna węglowego. Wyróżnia je także specyficzny układ przelotek oraz dzielony uchwyt, który poprawia pewność chwytu podczas rzucania. W naszej ofercie możesz znaleźć zarówno wędki do połowu z łodzi, jak i wędziska dwu lub trzyczęściowe. Te ostatnie są bardziej praktyczne w transporcie, ale nieco mniej wytrzymałe od wersji dwuczęściowych. Modele dostępne w naszym sklepie sprawdzą się zarówno w przypadku osób początkujących, jak i doświadczonych wędkarzy. Możesz wybierać spośród produktów budżetowych lub zdecydować się na bardziej „luksusowe” i zaawansowane technologicznie wędzisko.

Długość wędek karpiowych

Wędki karpiowe dostępne w naszym sklepie występują w 3 standardowych długościach – 10, 12 i 13 FT. Najbardziej uniwersalne i powszechnie stosowane są modele o długości 12 FT. Sprawdzą się one podczas tradycyjnego zarzucania oraz wywózki. Częstym wyborem naszych klientów są także wędki o długości 13 FT, których używają do odległych rzutów sięgających nawet 100 m. Takie wędziska dają pełną kontrolę nad szalejącą rybą. Do łowienia z wywózki możesz wybrać wędkę o dowolnych rozmiarach. Jeśli jednak zamierzasz holować rybę z łódki, to mamy dla Ciebie poręczne modele o długości 10 FT.

Elastyczność wędek karpiowych

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wędki karpiowe o zróżnicowanej krzywej ugięcia. Elastyczność dostępnych modeli waha się pomiędzy 2,5 a 4 lbs. Jeśli zależy Ci na większym komforcie podczas holowania ryby, to powinieneś wybrać bardziej elastyczną wędkę. Sztywne wędzisko pozwoli Ci za to posłać zestaw na większą odległość. Mocniejsze wędki będą idealnym wyborem na łowisko z zaczepami.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz karpiówki do łowienia z brzegu oraz z tzw. wywózki. Dostępne modele sprawdzą się zarówno na dużych jeziorach, jak i podczas połowu na stawie. Bez trudu wybierzesz także wędkę dopasowaną do odległości zarzucania i holowania ryby.

Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
All rights reserved. CarpCity.pl